O propastech

Autor: Jan Žák (contact@janzak.cz), Téma: O propastech
Vydáno dne 12. 02. 2004 (2301 přečtení)
"Malý vchodový prostor, známý již dříve, byl ve svém kraji místem deponie domovního odpadu. Prostora má vertikální stupňovitý charakter v podélné ose zhruba V - Z. V hloubce kolem 10 m je zastižena hranice mezi nadložními a podložními vápenci. Pod touto hranicí je výrazný jeskynní horizont, který v hloubce (od vchodu) 25 m končí na hladině krasové vody ve třech studnách, z nichž nejhlubší je 4 m.


"Malý vchodový prostor, známý již dříve, byl ve svém kraji místem deponie domovního odpadu. Prostora má vertikální stupňovitý charakter v podélné ose zhruba V - Z. V hloubce kolem 10 m je zastižena hranice mezi nadložními a podložními vápenci. Pod touto hranicí je výrazný jeskynní horizont, který v hloubce (od vchodu) 25 m končí na hladině krasové vody ve třech studnách, z nichž nejhlubší je 4 m. Potapěčský průzkum ani pokusné čerpání (hladinu se nepodařilo snížit) nepřinesly další poznatky o pokračování jeskyně.

Tolik z článku jednoho deníku. A teď o naší výpravě...

Bylo nebylo, teda bylo eh vlastně byla neděle mrazivého jitra kdy se pro mě stavil Kubík autem když jsme se před několika dny dohodli, že pojedeme na Stránskou skálu. Nápad jsem bral s povděkem, protože jsme již dlouho nikde nebyli a tato akce byla již očekávaná.

V autě jsem si povšiml že budeme míti i dámskou společnost a stou jsme se vydali přes Jihlavského Netopýra, kde mám věci ( Kubo sorry :)) ) a přes kamaráda, který se dovolil a půjčil mě digifoťák ( Pepo díky ). Vydali jsme se do Brna po dálnici a cesta vesele ubíhala. Po příjezdu se počkalo na parkovišti na kamaráda Ivoše, který se bude ve zmiňované lokalitě potápět. Přijel brzy nasedl a bílý favorit nás unášel dál na Stránskou skálu.

Po dosažení cílu se počkalo na další človíčky, kteří mají od propasti klíče. Vše probíhalo podle plánu až na mráz ve kterém jsme se museli převlíkat.